Ломбард - це місце, де можна швидко отримати готівку без попереднього збору пакету документів, підтвердження платоспроможності та інших умовностей. Для оформлення договору необхідно тільки заставне майно, паспорт. Ювелірні прикраси займають лідируючі позиції серед речей, які залишають під заставу. Багатьох позичальників цікавить відповідь на питання скільки ломбарди зберігають золото, які гарантії його збереження, повернення в непошкодженому вигляді. Офіційні компанії діють за законом, будують лояльну клієнтську політику і формують максимально вигідні умови співпраці.
Видача позики під золото: швидке рішення фінансової проблеми
Золото завжди цінувалося високо - за прикраси, злитки з дорогоцінних металів можна отримати непогані гроші. Ломбард приймає різні види виробів (сережки, каблучки, ланцюжки, браслети), лом - прикраси з ушкодженнями, несправними застібками, деформаціями. Сюди відносять і предмети, де воно є в складі, покритті (годинник, радіодеталі, монети). На ціну впливає кілька чинників: проба, стан, вага, а ось вид вставки, виробник, тип плетіння, дизайн - не важливі.
Популярні проби |
особливості оцінювання |
585 |
Вартість золота в «Першому» ломбарді - до 920 грн. за 1 г, більшість виробів мають саме цю пробу. |
583 |
Критерії оцінки аналогічні 585-ій пробі. |
375 |
Цінується менш високо через низький вміст цінного елементу - всього 37,5%, є низькопробним. |
Максимальну суму запропонують за білий, червоний, жовтий метал 999-ї проби (злитки). Чим вона нижче, - тим менше стає сума. Збереження закладеного золота гарантується висновком офіційного договору, де чітко прописані обов'язки позикодавця, терміни їх виконання, відповідальність за порушення.
Де і як зберігається золото під заставою
Ювелірні прикраси або злитки цінного металу, як і будь-яка річ, яку приймають під заставу, обов'язково реєструється, оформляється супровідна документація. Їх зберігають у спеціальному сейфі, встановленому окремо від залу, де приймають клієнтів. Додаткова міра контролю - цілодобова охорона компанії.
Чимало позичальників побоюються здавати цінності, не знаючи, як ломбарди зберігають золото, і хто регулює їх діяльність. Ці організації включені в реєстр фінансових установ, вони повинні оформляти спеціальну ліцензію, а значить, контролюються на рівні держави, при порушеннях несуть юридичну відповідальність. Згідно з правилами, вони зобов'язані:
- дотримуватися вимог законодавства, що регулює порядок здійснення операцій з дорогоцінними металами;
- вести відповідний облік;
- проводити інвентаризацію своєчасно, відображати це в звітних документах;
- забезпечити надійне зберігання.
Час, протягом якого організація буде володіти заставою, можливість і умови його повернення відображає договір.
Кожен ломбард розробляє всю необхідну документацію, а також інструкції про порядок обліку та зберігання дорогоцінних металів, ведення звітності. Папір строго регламентує алгоритм дій і обов'язки співробітників. Отримавши чітку відповідь на питання про те, де зберігається золото, які гарантії його збереження, позичальник буде впевнений в чесності співпраці і прозорих умовах отримання позики