
Золоті прикраси виготовляють з цінного матеріалу, який не втрачає актуальності в усі часи. Золото часто стає об’єктом інвестицій і може стати предметом застави при зверненні в ломбард. Ювелірні прикраси цінуються досить високо через цінності металу і популярні серед претендентів завдяки затребуваності виробів, їх мобільності, можливості переробки. Для багатьох актуальна відповідь на питання про те, як перевірити золото і переконатися в його автентичності.
Умови прийому золотих прикрас в ломбарді
При виникненні непростих фінансових ситуацій більшість приймає рішення звернутися в банк. Але щоб отримати там кредит, знадобиться зібрати значний пакет документів, виконати ряд жорстких умов, перш за все, щодо платоспроможності, офіційного працевлаштування, статусу кредитної історії. Часто це неможливо або просто немає часу для очікування розгляду заявки, оформлення паперів.
Ломбарди надають короткострокові позики під заставу майна (побутової техніки, інструментів, золотих прикрас і ін.). Багатьох потенційних позичальників цікавить питання про те, як перевірити золото на справжність, але офіційно зробити це зможе тільки експерт кредитної установи. Позичальникові потрібно виконати мінімальні вимоги: бути повнолітнім, мати при собі посвідчення особи і заставну річ.
Перевірка золота в ломбарді проводиться за кількома критеріями (вони актуальні і для оцінки)
- вага;
- стан;
- наявність дефектів;
- проба.
На формування вартості виробів не впливає: бренд, тип плетіння, дизайн. У разі відсутності кваліфікації у оцінювача дорогоцінні камені будуть оцінені по вазі металу (цей момент важливо уточнити попередньо).
Методи перевірки золота на справжність
Багато клієнтів ломбардів хотіли б знати, як визначити золото на справжність. Це допоможе краще зрозуміти процедуру оцінки і з’ясувати найважливіші критерії для її проведення. Цей метал має красивий жовтий колір (сусальне – зеленуватий відтінок) і хорошу пластичність. Залежно від кількості дорогоцінного металу, виробів привласнюють пробу: від 375 до 999.
Проба |
Відсоток вмісту золота |
375 |
37,5% |
583 |
58,3% |
585 |
58,5% |
999 |
99,9% |
Як можна перевірити золото з позиції оцінювача:
- Візуальний огляд (колір, його рівномірність, проба, місце її нанесення).
- Тест для визначення щільності за спеціальною формулою.
- Метод гідростатичного зважування (підходить для виробів з великою масою без вставок).
- Перевірка реактивом на пробірному камені.
- Застосування спеціальних приладів.
Народні методи перевірки золотих прикрас, наприклад, по звуку після зіткнення з поверхнею, шляхом перевірки твердості в результаті прікусиванія, вивчення реакції на магніт, тертя по кераміці, реакція з оцтом, йодом вважаються недосконалими, помилковими і не можуть застосовуватися для експертної оцінки. Як дізнатися: золото чи ні пересічному покупцеві? Щоб убезпечити себе від неприємних ситуацій варто купувати ювелірні вироби тільки в спеціалізованих магазинах, які видадуть чек, представлять документ, що підтверджує якість. Самостійна перевірка через механічне вплив, використання реактивів найчастіше призводить тільки до пошкодження прикраси і не служить офіційним підтвердженням його автентичності.
Читайте також
Послуги надаються мережею ломбардів «ПЕРШИЙ» — всі юридичні особи та їх відокремлені підрозділи, що надають ломбардні послуги з використанням знаків для товарів та послуг «Ломбард ПЕРШИЙ», “Ломбард “ПАРТНЕР”: ПОВНЕ ТОВАРИСТВО «ЛОМБАРД «ПЕРШИЙ» ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МІКРОФІНАНС» І КОМПАНІЯ» ( lombardpershy.com.ua ), ПОВНЕ ТОВАРИСТВО «ЛОМБАРД №1» ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КОНТРАКТ-ГРУП» І КОМПАНІЯ» ( l1.ua ).